Česky English
Technická podpora
support@bubik.cz 774 345 597

Zálohování dat

Když se mluví o zálohování dat, v mnoha firmách se vám vysmějí, že přece vše mají na serveru, který má disky v RAID poli. Ano, dá se tak říci, že určité prvky bezpečnosti jsou zde implementovány, ale co když odejde zdroj a vezme s sebou i všechny disky? Dá se pak jednoduše spočítat cena veškerých uložených dat?

Obecně platí, že zálohovací zařízení se musí nacházet v jiné místnosti, než hlavní server nebo stanice, ze kterých se data zálohují a musí být připojeno na záložní zdroj (UPS) s ochranou proti přepětí. Předpokladem kvalitního, spolehlivého a rychlého zálohování je rychlý datový propoj, což znamená mít síť postavenou alespoň na rychlosti 1Gbps.

Pro tyto účely máme ověřeny spolehlivé zálohovací jednotky značky QNAP a to v běžné i v rackové verzi. Ve všech těchto prvcích používáme ověřené serverové disky Seagate ze řady Constellation ES, ES.2 a ES.3 ve velikosti 1, 2, 3 nebo 4 TB.

V případě vašeho zájmu vám zpracujeme komplexní nabídku na vhodné řešení zálohování napříč vaší společností. Podmínkou je jen předběžná orientační analýza sloužíci k rozklíčování aktuálného stavu. Součásti výstupu bude nejen doporučení vhodného zařízení, ale také backup plán, což je doporučená definice zálohování z vybraných zařízení.

QNAP TS-459 Pro II QNAP TS-659 Pro II QNAP TS-459U-RP+

Copyright © 2011, BUBIK s.r.o. Design by Bajola