Česky English
Technická podpora
support@bubik.cz 774 345 597

SEO a copywriting

Ačkoliv slovo SEO působí poněkud neobvyklým dojmem, jedná se o zkratku Search Engine Optimization, což se dá v překladu nazvat jako optimalizace pro vyhledávače. Jedná se o speciální metodiku ve vytváření a modifikaci webových stránek určenou pro automatizované zpracování pomocí internetových vyhledávačů. Cílem celého snažení je získat ve výsledku hledání pomocí vyhledávače pro danou webovou stránku vyšší pozici a tím četnější a zároveň cílenější návštěvníky.

Dle Wikipedie je copywriting definován jako tvůrčí činnost, při které se vytvářejí čtivé a poutavé texty, které prodávají produkty a služby. Na základě dodaných informací vám potřebné texty můžeme vytvořit tak, aby byly čtivé nejen pro vaše zákazníky, ale také pro vyhledávače, ze kterých budete mít v budoucnu velký užitek. Jedná se hlavně o přehledné a přirozené rozmístění klíčových slov dle nejmodernějších zásad, což znamená například systematické zvýrazňování klíčových slov, vzájemné prolinkování textů a mnoho dalších zásad.

Google AdWordsSpolečnost BUBIK s.r.o. vám nabízí zdarma výchozí posouzení stavu vašeho webu nebo konkrétních stránek. Provedeme kontrolu validity HTML kódu, ověření metadat, hlavičky a samotného textu. V případě, že by bylo vhodné stránku přepracovat, nabídneme i vhodné řešení včetně odhadované ceny. Je však třeba očekávat, že jakékoliv změny se ve výsledcích vyhledávačů projeví až v průběhu měsíce. Obecně platí, že čím větší návštěvnost web má, tím rychleji se změny projeví. Na tyto výsledky má velký vliv mimo samotného upraveného textu také počet zpětných odkazů a to jak zevnitř webu, tak i z různých katalogů nebo pomocí placených raklamních nástrojů typu Google Adwords.

Cílem kombinace SEO a copywritingu je zviditelnění vaší webové prezentace ve vyhledávačích a následně zvýšení návštěvnosti vašeho webu. Ani poté však nemůžeme usnout na vavřínech. Neustále je třeba hlídat, analyzovat a hlavně udržovat získanou návštěvnost webu a pořád ji rozvíjet, oslovovat další potencionální skupiny zákazníků a pokusit se přitáhnout další.

Copyright © 2011, BUBIK s.r.o. Design by Bajola