Česky English
Technická podpora
support@bubik.cz 774 345 597

Historie

Společnost BUBIK s.r.o. vznikla v roce 2003 s primárním zaměřením poskytování technické podpory prodeje pro velkoobchod s výpočetní technikou. Od začátku roku 2004 přebírá BUBIK s.r.o. po svém předchůdci veškeré internetové aktivity. Zpočátku jsme se snažili o kvalitní webhosting bez nějakých zásadních omezení na velikost diskového prostoru či databáze. To však samo o sobě nic zásadního nepřinášelo. Velkou změnou v zaměření firmy se stala druhá polovina roku 2005, kdy společnost Google uvolnila svůj reklamní systém Adsense, do něhož jsme se po několikaměsíčním testování připojili. Počáteční výsledky nebyly nijak valné, ale vydělaných prvních 7 dolarů za měsíc hodně potěšilo. Dá se tak říci, že od této doby jsme se zaměřili na tvorbu webů se zajímavým obsahem generující zisk pouze pomocí této reklamy.
Postupem času se naše portfolio rozšířilo i do dalších oblastí a tak nyní nabízíme správů serverů a sítí, běžný doprovodný prodej hardware a software, výběr a dodávku vhodného antivirového řešení, komplexní zálohování dat na externí úložiště, kamerové a zabezpečovací systémy a pak samozřejmě také vytváření a programování webů včetně tolik potřebné SEO optimalizace.

Vzniku stávající společnosti BUBIK s.r.o. předcházelo několik zajímavých milníků, které bychom alespoň zjednodušeně měli uvést. Vše začalo v revolučním roce 1989, kdy jsme se postupně seznamovali s možnostmi systémů MS-DOS 3.30/4.01 a také se učili programovat v GW Basicu. První funkční aplikací byl výpočet ozubení pro stroj KH-15 společnosti Meopta Přerov. O rok později byla navázána spolupráce se společností ProComp Přerov na dovozu dílů z Rakouska s následným skládáním prvních počítačů (v té době se jednalo o PC AT 80286). Výhodou této spolupráce bylo i získání prvních zkušeností s instalací koaxiálních sítí Arcnet a Ethernet. V roce 1992 byl oficiálně zakoupen produkt Power Basic 3.0 společnosti Spectra Publishing. Jeho obrovskou výhodou byla možnost implementace libovolných assemblerovských rutin se vzájemným provázáním proměnných. O rok později tak vzniká první komerční produkt pod jednoduchým názvem NÁHRADA, jedná se o aplikaci pro výpočet náhrady jízdného dle zákona 119/1992 Sb. Dalším zajímavým odvětvím v té době bylo zaměření na analogové telefonní ústředny Panasonic řady KX-T 30810B, KX-T 61610B, KX-T 123210B a serverové systémy Novell Netware 3.11, vše primárně pro úřady státní správy. V roce 1994 také dochází k plnohodnotnému připojení do sítě Fido pod číslem 2:421/51. Jedná se v zásadě o předchůdce internetu, spojení probíhalo výhradně pomocí modemu přes analogové telefonní linky, ale už zde byl k dispozici něco jako email a news s možností stahování různých souborů. V roce 1996 se nám povedlo vyřešit a korektně zprovoznit plnohodnotný TCP/IP router v systému Novell Netware 3.11 a to mezi třemi segmenty koaxiální sítě. Díky tomu se nám povedlo připojit síť jednoho úřadu do internetu a to závratnou rychlotí 9600bps.
Rok 1997 byl z hlediska dalšího směřování zásadní, povedlo se nám navázat dlouhodobou spolupráci se společnosti Levi Internetional a.s. a následně poskytovat technickou podporu pro jejich zákazníky. Povedlo se nám tak dostat k novinkám v oblasti hardwaru a také webových technologií. Výsledkem bylo vytvoření první komplexní webové prezentace pro Školský úřad Přerov a následně pro Okresní úřad Přerov referát školství (tehdy jen pro rozlišení 640x480). Ještě před příchodem nového milénia byl vytvořen speciální testovací program pod prostým názvem Y2K, který testoval libovolný počítač na kompatibilitu s rokem 2000 a to pomocí testu operačního systému, BIOSu a funkčnosti CMOS paměti. Jednalo se o první program, který se z prodeje skutečně zaplatil a to včetně vývoje. Od roku 2000 započala spolupráce s vybranými taiwanskými výrobci při tvorbě a potřebné modifikací ovladačů pro česká Windows 2000. Povedlo se nám také vytvořit nový web technické podpory a to na adrese http://support.levi.cz, k dispozici zde byly různé rady a doporučení (FAQ) a pak samozřejmě potřebné ovladače na různá zařízení. O rok později se povedl zprovoznit první dynamický web využívající kombinace PHP a MySQL na adrese http://faqinfo.levi.cz. Díky příkladné spolupráci s Levi International a.s. jsme získali možnost řešit právní čistotu výroby počítačů PC LYNX a to včetně konzultace s ČOI a zajištění vydávání Prohlášení s shodě, což znamenalo i testování vybraných sestav ve výzkumném ústavu ve Vyškově. Mezitím se nám povedlo projít prvním certifikačním školením a následně získat osvědčení na instalaci a montáž zabezpečovacích systémů Jablotron JA-60 Comfort a JA-65 Maestro. V roce 2003 vzniká společnost BUBIK s.r.o. Další historii si zkusíme vypsat v tabulce.

Rok
2004 Díky spolupráci s Gustav Käser Training International se povedlo získat osvědčení řady Management1 (zásady řízení, osobní motivace, hodnocení a vedení, management času)
2005 Zvýšení elektrokvalifikace na §6 a §8 vyhlášky 50/1978 Sb., zajištění elektro dohledu pro výrobu PC LYNX u Levi Internationl a.s.
2006 Zajištění prvních domén pro ověření možnosti nově navrženého reklamního modelu.
2007 Školení a následná certifikace MOC 2395 na Microsoft Small Business Server 2003 pro správu v menších a středních firmách, získání kvalifikace Microsoft Office Ready Specialista a následné řešení předinstalací pro PC LYNX v BGS Levi Czech a.s.
2008 Certifikace s rozšířením specializace i na nové zabezpečovací systémy Jablotron JA-80 OASiS.
2009 Školení a následná certifikace MOC 6424 na serverové systémy Microsoft Windows 2008.
2010 Školení na bezdrátové prvky systémů Mikrotik Routerboard řady RB400/RB800 a jejich nasazení v praxi včetně testování budoucího protokolu NV2 (prozatím v beta verzi).
2011 Nasazení protokolu NV2 na mnoha spojích v rámci bezdrátové sítě, ověření funkčnosti i na běžných PC routerech (x86).
2012 Získání certifikace na nový zabezpečovací systém společnosti Jablotron Alarms - JA100, včetně prvních dvou referenčních instalací.
2013 Zprovoznění a nasazení Windows 8 Media Center na nové platformě Intel Next Unit of Computing
2015 Založení nové společnosti ProNet servis s.r.o., která se bude orientovat výhradně na poskytování připojení internetu v Přerově a blízkém okolí.
2017 Postupná migrace stávajících projektů pod PHP verze 7.x a to včetně přepracování připojení k databázím výhradně přes PDO. Mezi první dva patří projekty nv-drivers.eu a realtek.cz.
2019 Resuscitace velmi starých, avšak pořád funkčních webů. Dnes již sice nemají tu užitnou hodnotu, co kdysi, ale snad i tak se někomu hodí. Více najdete na www.cpufoto.eu a www.zida-bios.com. Vše samozřejmě běží na PHP 7.x a MySQL databázi pomoci PDO přístupu.
Ke konci roku byl také spuštěn nový web se zaměřením na integrované grafické karty Intel - www.graphics-drivers.eu, časem sem chceme doplnit i ovladače pro grafiky od společnosti AMD.
2020 Spuštění eshopu se zaměřením na hudební tématiku - www.sinistra.gift. Web je postaven na ověřeném systému Shoptet. Neváhejte a přijďte se k nám podívat!

O nás

Kontakt

Bubik s.r.o.
Želatovská 17
750 05  Přerov

+420 774 345 597 info@bubik.cz

Copyright © 2011, BUBIK s.r.o. Design by Bajola