Česky English
Technická podpora
support@bubik.cz 774 345 597

Antivirové řešení

Antivirové programy jsou dnes nainstalované téměř na každém počítači, avšak ani tak si uživatel nemůže být jistý, zda pracují správně. Antivirový program je třeba vybírat se zvláštní zřetelí na jeho využití. Jiné parametry vyžaduje domácí uživatel a jiné střední firma či velká korporace.

Před nasazením vhodného řešení je třeba provést bezpečnostní analýzu síťového prostředí a možného chování uživatelů. Je třeba vědět, zda uživatelé mohou firemní data přenášet pomocí externího úložiště (flash disk, CD, DVD) nebo strikně předávat pouze v rámci sítě či přidělené aplikace. Dle důležitosti nebo požadovaného utajení dat je možné vybrané typy antivirů ve spolupráci s striktním nastavením přístupových práv a dalších bezpečnostních aplikací uvést například do paranoidního režimu, kdy uživatel nemůže kromě povolených činnosti vůbec nic dělat.

Běžným řešením ve většině případů je však jen zprovoznění vybraného typu antivirového řešení napříč celou organizací a to s centrální správou a dohledem na vyhrazeném serveru. Výhodou této správy je detailní evidence všech síťových stanic, jejich stavu, provedených aktualizací, nalezených virů či trojanů a některých dalších technických informací. Veškeré chyby či nalezené infekce jsou hlášeny vybrané osobě nebo přímo administrátorovi, který rozhodne jak s nimi naložit.

AVAST! AVG ESET F-SECURE KASPERSKY MICROSOFT NORTON TRUSTPORT

Copyright © 2011, BUBIK s.r.o. Design by Bajola